İRAN ANALİZ ÖZEL / Irak işgaliyle birlikte İran’dan da ciddi destek gören Şii din adamları ve örgütleri karşılarında tasfiye edilmesi gereken en önemli unsur olarak ne yazık ki Ehli Sünneti gördüler. Tarihten günümüze gelinceye kadar ellerine geçen ilk fırsatta İslam Medeniyetinin ve insanlığın bereket toprağı olan Bağdat’ta eşine rastlanmayan vahşet, etnik temizlik ve zulme tanık olduk. İşte bu video da bunun sadece bir örneği… [googlevideo=http://video.google.com/videoplay?docid=-4220859529819827464&ei=RqAUSf2wGY2A2wKB1rDIAQ&q=%D8%A3%D9%87%D9%84+%D8%A7%D9%84%D8%B3%D9%86%D8%A9+%D9%81%D9%8A+%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82+8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%20&emb=0]İşte 2003 işgalinin ardından birçok noktada Irak’a hakim olan Şii din adamlarından Yasir Habib adlı bir şahsın Ehli Sünnete ait camilere ait serdettiği cümlelere bakınız! Şii din adamı: “Sözde Irak Müslüman Alimler Heyeti denilen küfür, münafık ve fesat örgütüne ait camilerin yıkılması gerekir! Kesinlikle bu meseleden tavizsiz bir şekilde vazgeçmemek gerekir….” Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işgale karşı ve işgalin hegemonyasındaki siyasi sürece karşı çıkan Sünniler yoğunlukta olmak üzere diğer işgal karşıtı oluşumları da bünyesinde barındıran Irak Müslüman Alimler Heyeti (Heyetül Ulema) adlı oluşumun başta bu tür Şii din adamları olmak üzere bir çok kesim tarafından hedef gösterilmesidir.

TÜRKİYE KAMUOYUNDA YAYIMLANAN Şİİ KAYNAKLI HABER SİTELERİNDE Irak Müslüman Alimler Heyetinin hedefe oturtulmasının, Şeyh Haris ed Dari adlı başkanlarının karalanmasının arkasında yatan yegane sebep budur! Zira Şeyh ed Dari ve Irak Müslüman Alimler Heyeti mezhepçi, federalizm yanlısı, eli kana bulaşmış örgütlerden ve işgalcilerle birlikte çalışan taraflardan kendisini uzak tutarak Irak’ın birlik, bütünlük ve bağımsızlığı için mücadele etmektedir.

İşte bu mücadelesinde de Irak’ta yaşanan -tıpkı bu videoda açıkça görüldüğü gibi-Şii din adamları tarafından fitili ateşlenen, direk hedef gösterilen ve yüzlerce Sünni camisinin yok edilmesine, alimlerin, şeyhlerin, müezzinlerin ve masum insanların kaçırılarak işkence ile katledilmesine dair haberlerin TÜRKÇE OKUYUCULARDAN GİZLENMESİ için belirli kesimler telaşla haberler yayımladılar. Ancak hiçbir şekilde inkar edilemeyecek bizzat Şiilerin önde gelen din alimleri tarafından söylenen, yazılan ve yayımlanan kitaplar, videolar ve vesikalar IRAK’TA MEZHEP FİTNESİ denilen mefhumun taraflarının kimler olduğunu, gerçekten SÜNNİ KESİMLERİN NASIL TASFİYE EDİLDİĞİNİ gözler önüne sermektedir.